Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
A Szentszék ugyanakkor az utóbbi évtizedekben gesztusok sorát tette a melegek felé.
„Ugyancsak amerikai látogatásán a pápa találkozott egykori argentin tanítványával, egy több mint tíz éve homoszexuális párkapcsolatban élő férfival. A beszámolók szerint megölelték egymást – amint régi barátok között szokás –, és jól elbeszélgettek a régi időkről. Normális, szívet melengető gesztus: a pápa nem tagadta meg »objektíve rendetlen« hajlammal élő barátját, utóbbi viszont nem bojkottálta azt az egyházfőt, aki minden hivatalos nyilatkozatában kiáll a melegházasság ellen.
– A pápa ugyanis már 2010-ben, Buenos Aires érsekeként »antropológiai visszalépésnek« nevezte a melegházasságot, és az erről szóló argentin törvény leghatározottabb ellenzői közé tartozott. »Az argentin népnek olyan helyzettel kell szembenéznie, amely mélységes sebet ejthet a családokon. Egy készülő törvénytervezet szerint legális és engedélyezett lehet az azonos neműek közti házasság. Ez a tervezet megkérdőjelezi a család identitását és az anya-apa-gyermekek alkotta egység túlélési lehetőségét!« – írta akkor. De a melegházasságról szóló tavaszi szlovákiai referendum előtt is hasonló egyértelműséggel állt ki a hagyományos család megvédése mellett. (...)
– A Szentszék ugyanakkor az utóbbi évtizedekben gesztusok sorát tette a melegek felé. Miközben kinyilvánította, hogy a saját neméhez vonzódó férfit nem lehet pappá szentelni, több nyilatkozatban is leszögezte, hogy a homoszexuális embereknek ugyanolyan joguk van a pasztorális törődésre, mint másoknak. Ha az alaptanítás megváltoztatásáról nem is, erről bizonyosan sok szó fog esni a mostani szinóduson is.”